O firmě

Firma Echo Term s.r.o. vznikla na začátku roku 2015. Zakladatelem firmy je Zdeněk Obolecký, který působí v prostředí průmyslového chlazení víc než dvacet let. Pro zajištění požadovaných služeb disponuje firma s řadou odborníků z různých oblastí. Spoluprací s renomovanými firmami zajišťujeme celistvé projekty v oboru průmyslového chladírenství.

Hlavní pracovní náplní, ve které má tým lidí z Echo Term s.r.o. dlouholetou zkušenost a praxi je: elektro MaR průmyslového chlazení, projekty a návrhy, poradenská činnost a konzultace, analytické činnosti chladicího systému, servisní činnost nonstop, řídicí a vizualizační systémy, měření, archivace a vizualizace prostřednictvím PC nebo průmyslových automatů PLC SIMATIC, především s chladivým médiem amoniak NH3 v potravinářských firmách. Na chladicí, řídící, elektro systémy má firma patřičná oprávnění a certifikáty.

Vysoká znalost chladírenských a mrazírenských technologií v chemických průmyslech, zpracování masa a potravin, technických a potravinářských norem a směrnic, technických problematik rychlozchlazování potravin, přehled nastavovaných teplot ve zchlazovaných prostorech, znalost požadavků odtávání chladičů v automatických režimech, znalost strojoven chlazení a výroby chladu druhého i prvního stupně – tedy i mrazírenských okruhů, vysokotlakých kondenzačních systémů, řešení odstraňování následků úniku NH3 do prostor s potravinami, revize a bezpečnost spojené s chladivým médiem Amoniak NH3 a především dokonalou znalost technických a dispozičních problematik v masných, pivovarnických, chladírenských, mrazírenských, mlékárenských a chemických průmyslech.

Stálá klientela chemických a potravinářských firem se neustále rozrůstá po celé ČR. V současné době jsou vyvíjeny aktivity v oblasti elektro MaR průmyslového chlazení s výpočetní technikou i do zemí EU, kde již byly provedeny montáže a dodávky.

Předností je flexibilita a rychlost s důrazem na bezpečnost, kvalitu a ekonomické provedení montáží a dodávek. Zákazníci mají zajištěnou stoprocentní telefonickou podporu 24 hodin denně. U řady firem je sepsána servisní smlouva na nonstop technickou podporu a servis, a to i prostřednictvím vzdálené správy PC a řídicích systémů.